![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6057766
*
nr 605 7766
Spegel
Nyrokoko, höjd: 92
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2009
kl 19:40:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 13:56:32
1
150 kr
17/10 11:17:27
2
250 kr
18/10 18:08:11
3
450 kr
19/10 09:34:35
4
450 kr
19/10 09:35:17
4
550 kr
19/10 16:12:45
5
550 kr
19/10 16:13:08
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 605 7766
Spegel
Nyrokoko, höjd: 92
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 13:56:32 | 1 | 150 kr |
17/10 11:17:27 | 2 | 250 kr |
18/10 18:08:11 | 3 | 450 kr |
19/10 09:34:35 | 4 | 450 kr |
19/10 09:35:17 | 4 | 550 kr |
19/10 16:12:45 | 5 | 550 kr |
19/10 16:13:08 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53